INALDIN Gardło jest wskazany do stosowania w leczeniu objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanem zapalnym jamy ustnej i gardła.
Co zawiera lek INALDIN Gardło– skład:
Każda tabletka do ssania zawiera 3 mg benzydaminy chlorowodorku (Benzydamini hydrochloridum), co odpowiada 2,68 mg benzydaminy.
Substancje pomocnicze o znanym działaniu: każda tabletka do ssania zawiera 7 mg aspartamu (E 951).
Postać farmaceutyczna: Tabletki do ssania. Okrągłe, obustronnie wypukłe tabletki barwy zielonej, o marmurkowej powierzchni i zapachu mięty, o średnicy około 13 mm.
Dawkowanie - jak stosować INALDIN Gardło
Dawkowanie:
Dorośli i osoby w podeszłym wieku: 1 tabletka do ssania 3 razy na dobę.
Dzieci w wieku 6 lat i powyżej: dawkowanie jak u osób dorosłych.
Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego INALDIN Gardło w postaci tabletek do ssania u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Leczenie nie może przekraczać 7 dni.
Sposób podawania:
INALDIN Gardło jest przeznaczony do stosowania na śluzówkę jamy ustnej.
Tabletki należy ssać. Nie należy ich rozgryzać ani połykać.
Przeciwwskazania / Kiedy nie stosować leku INALDIN Gardło?
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą Fenyloketonuria (ze względu na zawartość aspartamu).
Ostrzeżenia i środki ostrożności:
U niewielu pacjentów może wystąpić owrzodzenie policzków lub gardła spowodowane przez ciężką chorobę. Dlatego pacjenci, u których objawy nasilą się lub nie ustąpią w ciągu 3 dni, lub u których wystąpi gorączka albo inne objawy, muszą zasięgnąć odpowiedniej porady lekarza lub dentysty.
Długotrwałe stosowanie leku może wywoływać reakcje alergiczne. Jeśli to nastąpi, należy przerwać stosowanie produktu leczniczego i skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia odpowiedniej terapii.
Nie zaleca się stosowania benzydaminy w przypadku nadwrażliwości na kwas acetylosalicylowy lub inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Należy zachować ostrożność u pacjentów z astmą oskrzelową lub chorobami alergicznymi w wywiadzie, ponieważ u tych osób może wystąpić skurcz oskrzeli.
Ten produkt leczniczy zawiera 7 mg aspartamu w każdej tabletce do ssania. Aspartam jest źródłem fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.
Brak klinicznych i nieklinicznych danych dotyczących stosowania aspartamu u niemowląt w wieku poniżej 12 tygodni.
Działania niepożądane:
Zaburzenia układu immunologicznego
Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych).– reakcje anafilaktyczne, reakcje nadwrażliwości
Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia
Bardzo rzadko (< 1/10 000)– skurcz krtani
Zaburzenie żołądka i jelit
Rzadko(≥ 1/10 000 do < 1/1000) – pieczenie i suchość w jamie ustnej
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej
Niezbyt często (≥ 1/1000 do < 1/100) – nadwrażliwość na światło
Bardzo rzadko(< 1/10 000) – obrzęk naczynioruchowy
Wkrótce po przyjęciu leku może wystąpić uczucie drętwienia lub pieczenia w jamie ustnej lub gardle. Taka reakcja jest związana z normalnym działaniem leku i ustępuje po krótkim czasie. W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić nudności lub wymioty, które są wywołane przez odruch podrażnienia gardła, związany z przyjęciem leku. Objawy te ustępują samoistnie po przerwaniu przyjmowania leku.
Przedawkowanie:
Bardzo rzadko zgłaszano objawy przedawkowania, takie jak pobudzenie, drgawki, pocenie się, ataksja, drżenie i wymioty po doustnym przyjęciu benzydaminy w dawkach znacznie większych niż zalecane. W przypadku ostrego przedawkowania możliwe jest jedynie leczenie objawowe. Należy opróżnić żołądek wywołując wymioty lub wykonując płukanie żołądka, a następnie uważnie obserwować pacjenta i zapewnić mu opiekę. Konieczne jest odpowiednie nawodnienie pacjenta.
Przechowywanie / Okres ważności:
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30ºC
2 lata.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.